Code Center آمارهای تکان‌دهنده از روابط جنسی

تبليغات
موضوعات
خبرنامه
  براي اطلاع از آپديت شدن سايت در خبرنامه سايت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

مطالب تصادفي
نويسندگان
جستجو

آخرین نظرات
مترجم سايت
خبرنامه پیامکی
تبدیل تاریخ
محصولات فروشگاه
امکانات

  Code Center دریافت کد نمایش تبلیغات جهت دریافت کد نمایش تبلیغات ، سایز آگهی موردنظر را انتخاب کنید و کد مربوطه را در محل مناسبی از قالب خود درج کنید. توجه کنید هرگونه ویرایش در کدهای نمایش تبلیغات تخلف محسوب شده و موجب غیر فعال شدن سایت شما خواهد شد. همچنین می توانید در هر صفحه از سایت خود حداکثر از 5 کد نمایش استفاده کنید. کد ساده کد شناور در گوشه پایین سمت راست سایت کد شناور در گوشه بالا سمت راست سایت کد شناور در گوشه پایین سمت چپ سایت کد شناور در گوشه بالا سمت چپ سایت
آخرين مطالب ارسالي
مطالب پربازديد
تبليغات

توجه!!
<<این سایت در پایگاه ستاد ساماندهی ثبت گردیده است>>برای حمایت از فــان ســان بنر ما را در سایت یا وبلاگ خود قرار دهیدپرفروش های تـــک شــاپ
جدیدترین های تــک شــاپ
درباره : اجتماعی ,
بازديد : 727 تاريخ : یکشنبه 11 آبان 1393 زمان : 7:4بعد از ظهر

مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به وضعیت روابط جنسی در ایران پرداخته است. در این گزارش تاکید شده است که “روابط جنسی نامشروع در حد نگران کننده ای افزایش یافته است.” این مرکز یکی از راه حل های مبارزه با این روابط را ازدواج موقت دانسته است.
آفتاب: برای اولین بار یک نهاد رسمی آمارهایی از مسائل و روابط جنسی ایرانیان منتشر کرده است.

به گزارش آفتاب به نقل از اقتصادنیوز، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، گزارشی را منتشر کرده که در آن به آمارهای قابل توجهی در مورد مسائل و روابط جنسی ایرانیان شده است.

بر اساس این گزارش، در سال تحصیلی ۱۳۸۶ – ۱۳۸۷ از ۱۴۱ هزار دانش‌آموز (دختر و پسر) دوره متوسطه بیش از ۱۱ هزار نفر دچار خودارضایی بودند.

همچنین در این سال تحصیلی ۱۷.۵ درصد دانش‌آموزان مورد بررسی همجنسگرا بوده‌اند.

بر این اساس از جامعه آماری ۱۶۱۰ دانش‌آموز در سال ۱۳۸۷ معادل ۳۰ درصد این افراد با جنس مخالف رابطه غیرمجاز داشته‌اند.

طبق این گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در سال ۱۳۸۸ سن روسپیگری بالای ۳۰ سال بوده اما اکنون سن روسپیگری به ۱۵ سال به بالا رسیده است.

این گزارش که در سه فصل به صورت فایل پی دی اف بر روی سایت مرکز پژوهش‌های مجلس قرار گرفته حاوی نکاتی تامل برانگیز است.

این گزارش در سال ۱۳۹۰ در حال نگارش بوده و هم‌اکنون منتشر شده است. لازم به ذکر است چنین گزارش‌هایی به ندرت از سوی مراجع و سازمان‌های رسمی در ایران منتشر می‌شود.

در فصل اول این گزارش با عنوان طرح مسئله از چند گفتار در رابطه با مسائل جنسی استفاده شده است.

گفتار اول به رابطه جنسی آزاد می‌پردازد. در این گفتار به کلام شهید مطهری اشاره شده است که در سخنان خود از کمونیسم جنسی نام برده و گفته بود رابطه جنسی آزاد به آنجا منتهی می‌شود که به یک پسر اجازه دهیم از صد‌ها دختر کام بگیرد و به یک دختر اجازه دهیم با ده‌ها پسر رابطه نامشروعه داشته باشد.

در گفتار دوم به رابطه جنسی مقید یعنی در چارچوب قانون و قاعده پرداخته شده است.

در فصل دوم این گفتار گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس به رابطه جنسی از منظر دین نگاه شده و به متون دینی مربوط به تحریم برخی از روابط و رفتارهای جنسی اشاره شده است. در این فصل به طور تفصیلی به مسئله ازدواج موقت و ماهیت ازدواج موقت، انگیزه و شرایط بیرونی ازدواج موقت، ادله ازدواج موقت در کتاب و سنت، ازدواج موقت در کتاب‌های دینی، مقررات ازدواج موقت اشاره شده و به کلام استاد شهید مطهری رجوع شده است که به ازدواج دائم و موقت اشاره می‌کند و در رابطه با ازدواج موقت می‌گوید ازدواج موقت در حقیقت نوعی آزادی به طرفین می‌بخشد و زمان را در اختیار طرفین قرار می‌دهد.

اما فصل سوم این پژوهش یکی از جالب‌ترین مباحث مطرح شده در این گزارش است. جالب از این جهت که آمار ارائه شده در این گزارش برای اولین بار است که از سوی یک نهاد رسمی منتشر می‌شود. فصل سوم در رابطه با تاثیر ازدواج موقت در تعدیل رابطه جنسی است.

در این فصل ذکر شده است که فرهنگ جوامع اسلامی به واسطه رفت و آمد، وسایل ارتباط جمعی، ماهواره و اینترنت به شدت از فرهنگ غربی تاثیر پذیرفته است و به تبعات این تاثیرپذیری اشاره شده، از جمله بالا رفتن سن ازدواج، تمایل به روابط جنسی آزاد و بدون قید و بندهای قانونی، تنوع طلبی و روابط جنسی با هدف التذاذ و نه تولید مثل.

در این گزارش در رابطه با رفتار جنسی گفته شده است که این رفتار قائم به دو فرد یا چند فرد است که از نظر حقوق اسلامی اشکال دارد؛ خواه با رضایت یا بدون رضایت مانند ملاسمه بدنی، اعم از دست دادن دو نامحرم با یکدیگر، بوسیدن، همچنین تن فروشی و روابط جنسی بین دو جنس موافق و حتی با حیوانات و نیز گفت‌و‌گوهای نامشروع.

همچنین در رابطه با ملامسه بدنی گفته شده است که این روش با رضایت و دوستانه بدون رضایت اعم از ملامسه قهری در فضای بسته و شلوغ مانند مترو یا در پارتی یا عدوانی مانند نیشگون گرفتن است.

همچنین در این گزارش به تحقیقات دانشگاه شهید بهشتی اشاره شده که در مورد آمار روسپیگری است. در این تحقیق ذکر شده است که آمار روسپیگری بین زنان متاهل بیشتر از مجردهاست و ۱۱ درصد روسپیان شهر تهران با اطلاع همسرانشان دست به روسپیگری می‌زنند.

همچنین در گزارش آمده است که بر اساس آمارهای موجود، هم اکنون بالغ بر ۵.۱ میلیون نفر زن بیوه و مطلقه در کشور وجود دارد و روزانه نیز ۱۶۰ نفر به این آمار اضافه می‌شود. از سوی دیگر حدود ۵.۱۴ میلیون نفر دختر نیز وجود دارند که هنوز ازدواج نکرده‌اند.

با تمام آمارهای ارائه شده در این گزارش اما بازهم خود محققان مرکز پژوهش‌ها اذعان کرده‌اند که آمارهای ذکر شده در این پژوهش تنها بخش کوچکی از آمار‌ها در این زمینه است و گوشه‌ای از حقیقت را نشان می‌دهد و نه تمام آن را.

در جدول زیر آمارهای منتشر شده در فصل سوم این پژوهش آمده است:

۱

خودارضایی

در سال تحصیلی ۱۳۸۶–۱۳۸۷ از ۱۴۱۵۵۲ دانش آموز ( دختر و پسر) دوره متوسطه در کشور تعداد ۱۱۶۱۷ نفر دچار خود ارضایی بودند.

۲

همجنس گرا

در سال تحصیلی ۱۳۸۶-۱۳۸۷ از کل دانش آموزان دوره متوسطه در کل کشور تعداد ۱۴۱۵۵۲ دانش آموز دوره متوسط ( دختر و پسر) همجنس‌گرا بوده‌اند.

۳

تصاویر مستهجن

شیراز در دیدن تصاویر مستهجن رتبه ششم کشور را دارد و تهران، یزد و اصفهان در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

۴

بدحجابی و خودآرایی تحریک کننده

۷۸.۹درصد از بدحجاب‌ها زیر ۱۵ سال، ۹.۴۶درصد بین ۱۶ تا ۲۰ سال، ۵.۳۱درصد بین ۲۱ تا ۲۵ سال و ۸.۱۳درصد بین ۲۶ تا ۳۰ سال سن داشته‌اند.

۵

متلک، نگاه‌های معنادار و لمس اعضای بدن

۷۲.۵ درصد در مقابل نگاه‌های معنادار، ۶۲.۵ درصد در مقابل متلک‌های زننده و ۱۲.۵درصد از زنان در مقابل لمس اعضای بدن سکوت کرده‌اند. این درحالی است که بیش از ۶۰ درصد از زنان سابقه این نوع تعرضات جنسی را داشته‌اند.

۶

گفت‌وگوهای شهوانی

در سال ۱۳۸۷ در تحقیقی توسط دانشگاه آزاد از یک جامعه آماری ۱۹۸۴ نفر دختر و پسر، ۸۱.۸ درصد از دانشجویان موافق با گفت‌وگو با جنس مخالف بوده‌اند. همچنین ۵۴.۴ درصد گفت‌و‌گو دوستانه با جنس مخالف را حرام می‌دانستند.

۷

رابطه جنسی نامشروع

از جامعه آماری ۱۶۱۰ دانش آموز در سال ۱۳۸۷ معادل ۳۰ درصد این افراد با جنس مخالف رابطه غیرمجاز داشته‌اند. همچنین در سال تحصیلی ۱۳۸۶-۱۳۸۷ از ۱۴۱۵۵۲ دانش‌آموز دختر و پسر دوره متوسطه در کل کشور تعداد ۱۰۵۰۴۶ نفر دارای رابطه جنسی با جنس مخالف بوده‌اند.

۸

همجنس گرایی

در سال تحصیلی ۱۳۸۶-۱۳۸۷ از ۱۴۱۵۵۲ دانش آموز دختر و پسر دوره متوسط در کل کشور تعداد ۲۴۸۸۹ نفر ( ۱۷.۵ درصد) همجنس گرا بوده‌اند.

۹

روسپیگری

در سال ۱۳۸۸ سن روسپیگری بالای ۳۰ سال بوده اما اکنون سن روسپیگری به ۱۵ سال به بالا رسیده است.

۱۰

تعدیات جنسی

معاونت مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی از تشکیل ۲۸۰ پرونده تجاوز جنسی در چهار ماه نخست سال ۱۳۸۸ خبر می دهد.

 

معاونت مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی از تشکیل ۲۸۰ پرونده تجاوز جنسی در چهار ماه نخست سال ۱۳۸۸ خبر می دهد.

از جمله عواملی که برای توجیه آمار‌های ارائه شده در گزارش مرکز پژوهش‌ها ذکر شده، عوامل اجتماعی است که عامل‌های اقتصادی در زیر مجموعه عوامل اجتماعی قرار می‌گیرد.

در این رابطه ذکر شده است که اقتصاد وابسته و مبتلا به بیکاری و تورم و رانت‌خواری که موجب فاصله طبقاتی فاحش و عدم توزیع عادلانه ثروت و فرصت‌های برابر می‌شود و امکان کسب درآمد شرافتمندانه را از افراد سلب می‌کند اگر با تجمل گرایی همراه باشد اقشاری از جامعه را که توان قرار گرفتن در مسابقه رفاه زدگی را ندارند به راه‌های نامشروع از جمله کسب درآمد از طریق تن‌فروشی و تشکیل باندهای فساد و فحشا می‌کشاند.

در این گزارش به عوامل سیاسی هم اشاره شده و نکته قابل توجه این است که گفته شده عدم اعتقاد به دین یا حضور دین در مدیریت جامعه موجب ضدیت با حاکمیت دیتی و راهبردهای آن شده است. همچنین صلاحدیدهای نادرست حکومتگران مثل اینکه حاکمیت به خودکامگی روی آورده و آزادی‌های خداداد و مشروع را از شهروندان سلب کرده است، مردم به سمت روابط نامشروع کشیده شده‌اند. براساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس از طرفی حاکمیت نتوانسته است انتظارات عامه مردم به ویژه جوانان را پاسخ دهد و شرایط زندگی را به گونه‌ای سخت کرده که افراد به هر شکلی در تلاش هستند تا آن را به چالش بکشند و رفتار جنسی خارج از حدود حاکمیت داشته باشند.

پیشنهاد‌های ارائه شده در گزارش شامل موارد زیر است:

۱

ازدواج موقت به عنوان راهی معقول و مشروع تبلیغ شود تا افراد از مزایای آن آگاه شوند و به استفاده از آن روی بیاورند.

۲

تشکیل کانون‌های ازدواج موقت، به طوری که این نهاد شرعی به عنوان یک هنجار فرهنگی عملا گسترش یابد.

۳

با بخشنامه داخلی ادارات ثبت ملزم شوند که در صورت مراجعه طرفین و درخواست ثبت ازدواج موقت در غیر شناسنامه بدون هیچ مانع‌تراشی تحت شماره‌ای خاص اقدام به ثبت رایانه‌ای کنند و گواهی ازدواج موقت در اختیار آنها بگذارند.

۴

در لایحه حمایت از خانواده در چند ماده به ازدواج موقت پرداخته شود و نقض آن در قانون مدنی جبران گردد.

۵

در لایحه ای جداگانه نظامنامه ازدواج موقت تهیه و در مجلس تصویب شود.

 

 

گرداوری:زیرمیزی
برچسب ها : مستهجن , دختر , پسر , روسپیگری , روابط جنسی , خودارضایی , ازدواج موقت , رابطه نامشروع , همجنس بازی , مدرسه , دختران 18 ساله , تجاوز جنسی , بدحجابی , خودآرایی ,
نويسنده : فـــان ســـان

نظرات (0)

نظرات و پیشنهادات خود در مورد مطالب سایت به صورت پیامک ، به شماره 50002030137313 ارسال نمایید .


مطالب مرتبط
ارسال نظر براي اين مطلب
• نظرات و پیشنهادات شما چراغ راه ماست خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
محصولات فــان شــاپ
با ما همکاری کنید
برای حمایت از ما ، بنر ما را در سایت یا وبلاگ خود قرار دهید !

آفتاب سرگرمی ایرانیان


آفتاب سرگرمی ایرانیان

تبليغات
اطلاعات
 • آمار کاربران
 • افراد آنلاين :
 • اعضاي آنلاين : 0
 • اعضاي تاييد شده : 947

 • عضو شويد
 • ارسال کلمه عبور
 • آمار بازديد
 • بازديد کننده امروز : 23 نفر
 • بازديد کننده ديروز : 118 نفر

 • بازديد امروز : 182
 • بارديد ديروز : 424
 • بازديد هفته : 606
 • بازديد ماه : 8,238
 • بازديد سال : 56,525
 • بازديد کلي : 2,025,442
 • ورودي امروز گوگل : 0
 • ورودي گوگل ديروز : 0

 • آمار سايت
  تاريخ تـولـد : یکشنبه 01 بهمن 1391
  تاریخ امروز : سه شنبه 27 اردیبهشت 1401
  کل مطالب : 497
  کل نظرات : 31

  اطلاعات شما
  آي پي :34.204.174.110
  مرورگر :
  سيستم عامل :
درباره سايت

  آفـتـاب سـرگـرمـی ایـرانـیـان
  طبیعتا ما اولین نیستیم!
  اما سعی میکنیم بهترین باشیم!


  برای حمایت از فــان ســان بنر ما را در سایت یا وبلاگ خود قرار دهید
نظرسنجي
  به نظر شما نـام فــان ســان برای یک سایت تفریحی مناسب است؟


آرشيو
تبلیغات متنی
آخرین ویدیو ها
محصولات فروشگاه
?